0-3.jpg

Přes 100 tisíc lidí požádalo o odklad splátek

16.4.2020

Průzkum ukázal, že zhruba jen třetina Čechů s hypotékou nebo spotřebitelským úvěrem chce nyní požádat o odklad splátek. Vláda po dohodě s bankami schválila, že poskytovatelé úvěrů musí klientům na požádání umožnit odklad splátek hypoték a podnikatelských či spotřebitelských úvěrů na tři měsíce nebo na půl roku.

Po dobu odkladu se nebude splácet úrok a jistina a banky si za tento úkon nebudou účtovat žádné poplatky, dlužná částka se však bude úročit i nadále. Společnosti a lidé, kteří pomoc od bank využijí, ale musí počítat i s tím, že za odklad splácení v budoucnu zaplatí. Možnost odkladu splácení se nevztahuje na kreditní karty, kontokorentní úvěry, revolvingové úvěry, operativní leasing nebo úvěry v souvislosti s obchody na kapitálovém trhu.

We use cookies to provide services, personalize ads and to analyze traffic. By the following option, you agree to the use of cookies and the use of data about your behavior on the website to display targeted advertising. You can turn off or edit personalization and targeted advertising at any time.

More information & settings