0-2.jpg

Vedení Prahy doporučuje zrušit DPH u novostaveb

15.6.2020

Vedení Prahy navrhuje dočasně zrušit DPH z nově prodaných bytů, kupující by mohli ušetřit až stovky tisíc korun, u větších novostaveb by šlo o jeden milion korun a víc. Domácnosti by ušetřené peníze využily například na lepší vybavení domácnosti, za které by stát DPH normálně inkasoval.

Další významný faktor, který zdražuje nové byty až o deset procent je stavební povolení, na finální stavební povolení pro středně velký rezidenční projekt s několika stovkami bytů se čeká i více než pět let. Vedení Prahy kromě tlaku na vládu kvůli DPH by mělo také zajistit, aby úředníci městských částí ale i na magistrátu stavební řízení zbytečně neprodlužovali. Jakékoliv opatření, které sníží cenu bytů, zvýší dostupnost bydlení, změnu daní by však musela schválit vláda a poté i parlament.

We use cookies to provide services, personalize ads and to analyze traffic. By the following option, you agree to the use of cookies and the use of data about your behavior on the website to display targeted advertising. You can turn off or edit personalization and targeted advertising at any time.

More information & settings